O Nas

Serdecznie witamy na stronie naszego Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Modrzewiem”.

Gospodarstwo jest położone u podnóża Babiej Góry na Orawie na wysokości 853 m n.p.m..

  • oferujemy Państwu pokoje 2, 3, 4 osobowe;
  • na miejscu domowa kuchnia;
  • możliwość korzystania z aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem;
  • możliwość korzystania z oddzielnego piętra – 3 pokoje (mieszczące do 10 osób) wraz z aneksem kuchennym, prysznicem i WC;
  • do dyspozycji Państwa również na terenie obiektu: TV, grill, miejsce na ognisko, rowery oraz plac zabaw dla dzieci.

Dla zapalonych narciarzy wyciąg narciarski Mosorny Gron w miejscowości Zawoja, 8km od Gospodarstwa.

Zubrzyca Górna to miejsce noclegowe w Beskidach o dużych walorach turystyczno-krajoznawczych co wpływa na rozwój turystyczny tej miejscowości. Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Zubrzycy jest Orawski Park Etnograficzny, która powstał na bazie dworku Moniaków, którego starsza część pochodzi z XVII wieku, a nowsza z 1784 roku. Dworek wraz z wyposażaniem i przyległymi mu obiektami przekazali państwu ostatni spadkobiercy Joanna Wilczkowa i jej brat Sandor Łaciak w 1937 roku. Po śmierci Joanny Wilczkowej dwór Moniaków został odnowiony i w 1955 roku utworzono tu pierwszy w Polsce po wojnie skansen – park etnograficzny. Oprócz zabudowań dworskich znajdują się inne charakterystyczne dla tego regionu obiekty przeniesione z innych wsi orawskich. W poszczególnych obiektach urządzono wystawy kompletnego wyposażenia wnętrz – tradycyjne meble, sprzęt domowy i gospodarski, zdobnictwo, stanowiące przejaw kultury ludowej Orawy. W parku przydworskim rosną wspaniałe okazy lip, świerków, jaworów, buków, które uznane zostały za pomniki przyrody.

Innym zabytkiem Zubrzycy jest kościół pod wezwaniem św. Michała wzniesiony w latach 1837-40 w stylu barokowym. Ołtarz główny pochodzi z 1910 roku. Bezcennym zabytkiem jaki kryje ta świątynia jest chorągiew wotywna rodu Moniaków, pochodząca z 1705 roku. Ponadto spotkać można liczne figurki przydrożne z XVIII i XIX wieku.

Warto wybrać się także na wycieczkę do pobliskiej Orawki wznosi się tutaj – zbudowany w latach 1650 – 1656 drewniany kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela, jeden z najciekawszych zabytków architektury sakralnej na Podtatrzu. Posiada konstrukcję zrębową. Prezbiterium jest zamknięte, wieloboczne, nawa szersza, prostokątna. Wnętrze kościoła – jedno z piękniejszych na Orawie i Podhalu- zdobi polichromia figuralno- ornamentowa, wykonana w 1711r. W latach 1772-78 na ścianie nawy i prezbiterium umieszczono herb – świadectwo wierności wierze katolickiej – sołtysów: Moniaków z Zubrzycy Górnej, Bukowińskich z Bukowiny i Wilczków z Podwilka. Cenne są również organy z 1670 r.